Duszpasterstwo Akademickie

Studenci Collegium Bobolanum zaproszeni są do włączenia się w działalność Duszpasterstwa Akademickiego św. Andrzeja Boboli „DĄB”, którego opiekunem jest o. Grzegorz Lojtek SJ. Aktualne informacje znajdują się na stronie duszpasterstwa: dab.jezuici.pl

Ośrodek Akademicki znajduje się w budynku Domu Parafialnego na prawo od Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W bogatym programie tygodniowym ośrodka można znaleźć takie propozycje jak wspólna celebracja eucharystii i liturgii godzin, spotkania grup modlitewnych, dyskusyjnych, grupa wolontariatu i wiele innych.

Istnieje możliwość rozmów indywidualnych, spowiedzi, modlitwy czy po prostu wspólnej herbaty w Ośrodku: od poniedziałku do piątku począwszy od godz. 15.00 do 19:00 w salach DA lub po uprzednim umówieniu się (o. Grzegorz Lojtek SJ).

 Duszpasterstwo Akademickie dla grekokatolików

Od niedzieli, 11 października 2015 roku działa duszpasterstwo akademickie dla grekokatolików w Warszawie w parafii pod wezwaniem bł. Mikołaja Czarneckiego przy ul. Domaniewskiej 20 (niedaleko stacji metra Wilanowska). O godz. 10.00 odprawiana jest Boska Liturgia (Eucharystia) w języku ukraińskim, a po niej (ok. godz. 11.30) rozpoczyna się spotkanie z młodzieżą akademicką. Duszpasterzem akademickim dla młodzieży greckokatolickiej w Warszawie jest o. Marek Blaza, jezuita, wykładowca teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie i na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie. Serdecznie zapraszamy!

Від неділі, 11 жовтня 2015 року діє академічне душпастирство для грекокатоликів у Варшаві, у парафії бл. Миколая Чарнецького (вул. Доманєвська 20; поруч станції метро Віляновська). О 10 годині служиться Служба Божа, після якої (приблизно о 11:30) починається зустріч з молодю. Академічним душпастиром для грекокатолицької молоді у Варшаві є о. ієромонах Марко Бляза, член Товариства Ісуса, викладач Папського Факультету Богословя Колегіум Бободянум у Варшаві та у Українському Католицькому Університеті у Львові. Ласкаво просимо!